Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

webforumu ll Dostluk Eglence Paylasim Forumu

En son konular

» Hotmail'i 250 Mb a çıkartmak
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyPtsi Ekim 26, 2009 6:03 pm tarafından Admin

» Rapidshare PREMIUM şifreleri
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyPtsi Ekim 26, 2009 5:55 pm tarafından Admin

» İnternette Boş Gezenler Buraya ( Para$$$)
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyPtsi Ekim 26, 2009 5:50 pm tarafından Admin

» hotmail'i Türkçe Yapmak
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyPtsi Ekim 26, 2009 5:49 pm tarafından Admin

» Virüsler Nereye Ne Yazar?
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:45 pm tarafından Admin

» WWW'den Virüs Bulaşması
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:45 pm tarafından Admin

» XP Medic 4.2 Full

» internette PKK Virüsü Dikkat !
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:44 pm tarafından Admin

» Cd Rom Tamiri
Gelecekte sadece Linux mu olacak? EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:44 pm tarafından Admin

Tarıyıcı

Gelecekte sadece Linux mu olacak?

Admin
    Admin

Gelecekte sadece Linux mu olacak? Empty Gelecekte sadece Linux mu olacak?

Mesaj  Admin Salı Ekim 20, 2009 10:27 am

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Linux Kurumunun Yöneticilerinden Jim Zemlin, geleceğin bilişim teknolojileri hakkında bir takım açıklamalar yaptı. Jim'e göre, ileride kullanılacak olan esas işletim sistemi Linux olacak. Diğer işletim sistemleri ise sadece belirli amaçlar için tercih edilecek. Bu iddiasını ise, Linux'un her daim güncel olacak olmasına ve diğer işletim sistemlerinin ise güncelliği yakalayabilmek için sürekli yeni işletim sistemi çıkarmaları gerekmesine bağlıyor. Bu iddiasının bir alt metni olarak da, gelecekte açık kaynak kodlu yazılımların çok daha popülerleşeceğini söylemek mümkün.

Netbook'larda ve smartphone'larda kullanılmaya başlanan açık kaynak kodlu işletim sistemleri, Jim'in iddialarını güçlendiriyor. Diğer taraftan Apple ve Windows, işletim sistemleri bakımından oldukça başarılı bir grafik yakaladılar. Buna rağmen Jim Zemlin, Linux'un tüketici elektroniğinin tamamını elinde bulunduracağını iddia etmesi, açık kaynak kodlu yazılımcıların, gelecek hakkında birtakım planlarının olduğunu göstergesi olabilir.

:: Sizce Jim Zemlin'in söylediği gibi bir gelecek bizleri mi bekliyor?

Yazan: Akhun Aktosun
    SDN - http://shiftdelete.net

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 10:11 pm