Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

webforumu ll Dostluk Eglence Paylasim Forumu

En son konular

» Hotmail'i 250 Mb a çıkartmak
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyPtsi Ekim 26, 2009 6:03 pm tarafından Admin

» Rapidshare PREMIUM şifreleri
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyPtsi Ekim 26, 2009 5:55 pm tarafından Admin

» İnternette Boş Gezenler Buraya ( Para$$$)
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyPtsi Ekim 26, 2009 5:50 pm tarafından Admin

» hotmail'i Türkçe Yapmak
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyPtsi Ekim 26, 2009 5:49 pm tarafından Admin

» Virüsler Nereye Ne Yazar?
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:45 pm tarafından Admin

» WWW'den Virüs Bulaşması
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:45 pm tarafından Admin

» XP Medic 4.2 Full

» internette PKK Virüsü Dikkat !
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:44 pm tarafından Admin

» Cd Rom Tamiri
Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 3:44 pm tarafından Admin

Tarıyıcı

Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti

Admin
    Admin

Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti Empty Bilkent'teki gripli öğrenciler iyileşti

Mesaj  Admin Ptsi Ekim 19, 2009 5:04 pm

Okulun 1 hafta tatil edildiğini anımsatan Doğramacı, ''Okulun açılışı valiliğe bağlıdır. Onun haberini yarın öğleden sonra alacağımızı düşünüyoruz'' dedi.

Üniversitelerarası Kurul, Bilkent Üniversitesi Rektörü ve Kurul Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı başkanlığında Bilkent Otel'de toplandı.

Ali Doğramacı, toplantı başlamadan önce gazetecilerin domuz gribi konusundaki sorularını yanıtladı.

Toplantıda, domuz gribi konusunda bir uyarıda bulunulup bulunulmayacağına ilişkin soru üzerine Doğramacı, Sağlık Bakanlığının bu işi çok iyi yürüttüğünü ifade etti.

Sağlık Bakanlığının domuz gribi konusunda aldığı tedbirlerin Dünya Sağlık Teşkilatı tarafından da takdirle karşılandığını dile getiren Doğramacı, ''Bir okulumuzda bu problem oldu biliyorsunuz. Bizim onlarla çalışırken bütün yaptığımız Sağlık Bakanlığına bakıyoruz, Sağlık Bakanlığının internet sayfasına gireceksiniz. Dolayısıyla bir merkezden haberin alınmasında yarar olduğundan adres olarak orayı gösteriyorum'' diye konuştu.

Üniversitelerde bu konuda önlem alınıp alınmadığı sorusu üzerine Doğramacı, ''Her üniversite bu konuda belirli şeyler yapıyor. Fakat bunlarla ilgili bilginin senkronize bir yerden çıkmış olmasının yararı var'' dedi.

Bilkent BUPS İlköğretim Okulu'nda geçen hafta domuz gribi vakası çıkması nedeniyle okulun 1 hafta tatil edildiği anımsatılarak okulun ne zaman eğitim öğretime başlayacağının sorulması üzerine Doğramacı, şunları kaydetti:

''Okulun açılışı Valiliğe bağlıdır. Normal 1 hafta diyorlar. Okulda grip olanların hepsinin gribi geçti. Ateşleri çoktan düştü. Buradaki karar Valiliğindi. Onun haberini yarın öğleden sonra alacağımızı düşünüyoruz. Ona göre yapacağız. Sanıyorum ki bu grip bir yerden başlayacaktı, bir yerden başladı. Piyangoda biz varmışız. Ama bu yayılacak. Önemli olan şu anda bu grip hafif geçiyor. Bunu alanlar rahat atlatıyorlar. Eğer şekil değiştirmezse rahatız, mutasyona uğrarsa o zaman düşünmek gerekir. Şu anda bizim gripli gördüklerimiz, esasında düşük ateşle normal gripten daha hafif atlatmaları nedeniyle biz en baştaki endişelerimizi gerçeği görünce biraz daha rahatladık diyebilirim. O kadar korkutucu değilmiş ama çok bulaşıyor. Yani eller devamlı yıkanacak. Hatta el sıkma yerine Japon usulü selam versek iyi olacak. Bu, Türkiye'ye geliyor, daha henüz başlamadı ama geliyor. Onun için hepimize bulaşabilir.''

''Ankara'daki 41 vakanın hepsi sizin ilköğretim okulunuzdan mı çıktı?'' sorusuna Doğramacı, ''Hayır. Başka okullardan da var. Başka illerden veya kurumlardan da var'' karşılığını verdi. Doğramacı, ''Sizdeki vaka sayısı kaç?'' sorusuna, ''Ankara'da bizden başka da var. Ben öyle biliyorum ama bu zaten başlangıç, 'merhaba' dedi'' yanıtını verdi.

Bilkent BUPS İlköğretim Okulunda kaç vaka görüldüğünün sorulması üzerine Doğramacı, ''30 civarı diye sayabilirsiniz. Şöyle ki artık Hıfzıssıhha'da her birine de bakmıyorlar. Grip varsa 'git dinlen, ateş düşürücünü al' diyorlar'' ifadelerini kullandı.

AA

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 6:17 am